TRT Genel Müdürü Sobacı’dan Avrupalı yayıncılara çağrı

Zirvenin açılış konuşmasını gerçekleştiren TRT Genel Müdürü Mehmet Zahid Sobacı, uzun bir aradan sonra yüz yüze gerçekleştirilen 2022 EBU Medya Zirvesi’ne ev sahipliği yapmanın heyecanı içinde olduklarını belirtti. 

Geleneksel değerlerimiz olan tarafsızlık, hakkaniyet ve doğruluk geleceğin dijital medyasının da değişmez standartları olması gerektiğini vurgulayan Sobacı, “Bu amaçla, EBU üyeleri olarak her zamanki dayanışma ruhu içinde, daha huzurlu bir gelecek ve aynı zamanda yayıncılık kültürünün zenginleşmesi için ortak ve yaratıcı girişimler ile iş birliğimizi güçlendirip genişletmeye devam edeceğimizden hiç kuşkum yok. Unutmayalım ki birlikte daha güçlüyüz.” dedi.

TRT Genel Müdürü Sobacı’dan Avrupalı yayıncılara çağrı
Krizleri, sorunları ve değişimleri dijitalleşme sürecinden bağımsız düşünebilmenin mümkün olmadığını vurgulayan Sobacı, EBU Medya Zirvesi’nde çağrıda bulundu.

Sobacı, “Biz kamu yayıncıları olarak bilgi kirliliğinin, maksatlı algı operasyonlarının ve dezenformasyonun karşısında tüm gücümüzle mücadele edecek önemli kurumlarız. Kamu yayıncıları olarak sorumluluğumuz bununla da sınırlı değil. Radikalleşme, gelir adaletsizliği, küresel terörizm, siber güvenlik ve ekolojik sorunlar hakkında kamuoylarını bilinçlendirmeliyiz. Küresel terörizmle en güçlü mücadeleyi veren Türkiye’nin kamu yayıncısı olarak, terörizmin kaynağı ve hedefi neresi olursa olsun hep birlikte buna karşı koyma noktasında sağlam bir iş birliği çağrısında bulunuyoruz” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.