MİT’ten sınır ötesi operasyon! Yusif Mehmud Rebani etkisiz hale getirildi

Güncelleme Tarihi: Ağustos 12, 2022 10:18

Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT), Suriye/Kamışlı’da 6 Temmuz’da yaptığı hassas bir operasyon ile PKK/YPG Suriye/Amude-Derbesiye Eyaleti Genel Sorumlusu Rezan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani’yi etkisiz hale getirdi.

MİTten sınır ötesi operasyon Yusif Mehmud Rebani etkisiz hale getirildi

MİT, Haftanin Eyalet Sorumlusu iken, TSK’ya yönelik saldırıların talimatını veren, çok sayıda şehit verdiğimiz eylemlerin sorumlusu Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani’yi etkisiz hale getirilecek teröristler listesine dahil etti.

Rezzan Cavit’i etkisizleştirmek için MİT bünyesinde kurulan bir ekip, Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani’nin, Suriye’de görevlendirildiğini tespit etti. Yapılan tespit üzerine araştırmalar derinleştirildi ve sahada bulunan ajanlardan gelen bilgilerle operasyon planlandı.

MİTten sınır ötesi operasyon Yusif Mehmud Rebani etkisiz hale getirildi

Yapılan operasyon kapsamında, Rezzan Cavit kod Yusif Mehmud Rebani ve beraberindeki Amude Derbesiye Eyaleti Genel İstihkam Sorumlusu Ruhaz Amude kod Mazlum Esat etkisiz hale getirildi.

Operasyon sonrası, MİT’in saha ajanları, yeni bir operasyon planı kapsamında Kamışlı’dan güvenli bir şekilde Türkiye’ye geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.