Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

ORTAK BİR YÖNE BAKIYORLAR
21 Haziran’da 40 yaşına giren Prens William ile eşi Kate Middleton’ın, ilk yan yana resmi portresi ortaya çıktı. William ile Kate’in, birlikte göründükleri bu ilk tabloları, ressam Jamie Coreth’in elinden çıktı. Çift tabloda, samimi bir şekilde ortak bir yöne bakarken görülüyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

2020 YILINDA GİYDİĞİ ELBİSE
Tabloda Kate Middleton, eşiyle birlikte 2020 yılında eşi Prens William ile çıktığı Dublin turunda giydiği yeşil elbiseyi giyiyor. William’ın kravatının renginin de eşinin pırıltılı kıyafetiyle uyumu dikkat çekici. Tabloda Middleton’ın iri bir broş taktığı da görüldü.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresiMiddleton, söz konusu yeşil elbiseyi 2020 yılında Dublin ziyaretinde giymişti.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

KRALİÇE 2. ELIZABETH’İN BROŞU
Tablo ile ilgili bir başka ayrıntı da Kate’in göğsünde resmedilen broş. Bu incili broş Kraliçe 2. Elizabeth’e ait. Kraliçe, katıldığı etkinliklerde sık sık bu broşu kullanıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

MÜZEYİ ZİYARET ETTİLER
Kate Middleton ile Prens William’ın bu ilk ortak resmi portresi, Cambridge Üniversitesi’ne bağlı Fitzwililam Müzesi tarafından gün yüzüne çıkarıldı. Çift, bugün müzeyi ziyaret etti. Bu tablo da onların ziyareti şerefine Kate ile William’ın beğenisine sunuldu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

DOĞUM GÜNÜ POZLARI ÇOK KONUŞULDU
Kate Middleton bu yılın ocak ayında 40 yaşını kutlamak için çekilen özel fotoğraflarıyla da gündeme gelmişti. Onun, hayranlarnın alışık olmadığı bu pozları da günlerce konuşulmuştu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

YENİ YAŞI İÇİN ÜNLÜ FOTOĞRAFÇIYA POZ VERDİ
Prens William ile evli olan üç çocuk annesi Cambridge Düşesi Catherine, ünlülerin fotoğrafçısı olarak bilinen Paolo Roversi’nin objektifi karşısına geçti ve hayranlarının hiç alışık olmadığı pozlar verdi. İşte Middleton’ın 40 yaşı için özel olarak verdiği bu pozlar da hayranları arasında yoğun bir tartışmaya neden oldu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

HOLLYWOOD POZU
Kate Middleton’ın, doğum günü pozları içinde en çok konuşulanı, tek omuzlu kırmızı bir elbiseyle objektif karşısına geçtiği oldu. Çok sevdiği ve gelinliğinde de imzası olan kırmızı Alexander McQueen elbisesi içinde verdiği o poz “Hollywood tarzı” olarak nitelendirildi. Bazı kişiler bu görüntüyü “tam bir Hollywood yıldızına yakışır türden” diye nitelendirdi. Bu pozu beğenmeyenler de “Hollywood” konusunda diğerleriyle hemfikirdi ancak onlara göre Kate o karede “yıldızcık” gibi yani Hollywood’da şöhret arayan bir oyuncu adayı gibi görünüyordu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

DIANA’NIN TAKILARI DİKKAT ÇEKTİ
Middleton’ın, yine Alexander McQueen için Sarah Burton’ın tasarladığı beyaz elbise giydiği poz da çok konuşuldu. Siyah- beyaz bu fotoğrafta Kate Middleton’ın parmağındaki evlilik yüzüğü ile uçuşan saçlarının arasından görünen küpeleri dikkat çekti. Bu takıların her ikisi de Prens William’ın annesi Prenses Diana tarafından kullanılmıştı. Middleton’ın, basına servis edilen diğer siyah- beyaz pozunda da yine beyaz bir elbise giydiği görülüyor. İşte özellikle de bu iki pozda Middleton, hayranları tarafından tam bir kraliçeye benzetildi. Hatta bu pozların Kate ile William’ın yakında tahtı devralacağının göstergesi olduğunu savunanlar da oldu.

FOTOĞRAFÇIYI DA KENDİSİ SEÇTİ: Middleton’ı görüntüleyen Paolo Roversi, bugüne kadar ünlü Pirelli takvimi olmak üzere birçok moda markası için çekimler yaptı. Roversi; Rihanna, Amme Watson, Claire Foy, Kristen Stewart gibi ünlülerle yaptığı çalışmalarla da tanınıyor. Middleton’ın Roversi’yi, fotoğrafçılık tarzını çok beğendiği için seçtiği de İngiliz basınında yer alan haberler arasında. Middleton’ın bu üç pozunun 2021’in Kasım ayında Kew Gardens’ta çekildiği belirtiliyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

NİSAN 2022’DE EVLİLİKTE 10 YILI GERİDE BIRAKTILAR
Kate Middleton ile Prens William, 29 Nisan 2022’de evliliklerinde 10 yılı da geride bıraktılar. Birer üniversite öğrencisiyle çıktıkları yolculuğu, ülkelerinin geleceğini ellerinde tutan üç çocuklu bir çift olarak sürdürüyorlar. Gelin onların aşkını, başlangıçtan bugüne bir hatırlayalım.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SIRADAN BİR AİLENİN KIZI OLARAK DÜNYAYA GELMİŞTİ
Takvimler 29 Nisan 2011 tarihini gösteriyordu… Genç kız, o gün son kez “sıradan biri” olarak uyandı. Bir başka deyişle o gün onun hayatında modern çağlarda pek az kişiye nasip olabilecek bir dönüm noktasıydı. Sıradan bir ailenin kızı olarak dünyaya gözlerini açan genç kız, ülkesinin yakışıklı prensinin kalbini çalmıştı. Araya ayrılıklar da girse uzun yıllar süren birliktelikleri artık resmi olarak da bir başka basamağa taşınıyordu.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

‘YÜZYILIN DÜĞÜNÜ’ OLARAK NİTELENDİRİLDİ
O dönemde yüzyılın düğünü olarak nitelendirilen tören 29 Nisan 2011’de gerçekleşti. Birbirlerine aşık olan o güzel genç kız ile ülkenin yakışıklı prensi tüm dünyada milyonlarca kişinin izlediği bir törenle evlendi.Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

YENİ BİR DÖNEM BAŞLADI
Büyük olasılıkla sonu mutlu biten bu aşk öyküsünün kahramanlarının kimler olduğunu tahmin ettiniz. Catherine Elizabeth Middleton ile Büyük Britanya tahtının babaannesi ve babasından sonraki varisi Prens William. Bugün üç çocuklarıyla mutlu bir hayat sürdüren Kate Middleton ile Prens William, 29 Nisan 2022’de evliliklerinde 10 yılı geride bıraktı. Biz de hem sıradan bir ailenin kızı olarak dünyaya gelen Kate Middleton’ın hayatına hem de Prens William ile yaşadıklarına bir daha bakalım istedik.

Prens William ile Kate Middleton, üniversite yıllarında başlayan birliktelikleri sırasında iki kez ayrılıp barışmıştı. Son barışmanın ardından William, Middleton’a evlenme teklif etti ve annesi Prenses Diana’nın yüzüğünü hediye etti. Nişanları resmi olarak açıklandıktan sonra da Prens Willim ile Kate Middleton, ‘modern çağın peri masalı’ olarak nitelendirilen bir törenle hayatlarını birleştirdi.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

GELİNLİĞİYLE SARAYIN KAPISINDAN GİRDİĞİ GÜN
O tam 10 yıldır bir külkedisi masalının kahramanı… Üzerinde ünlü bir tasarımcının imzasını taşıyan gelinliğiyle Buckingham Sarayı’nın kapısından içeri girdiği günün çok öncesinden beri dünyanın gözleri onun üzerinde. Aşk öyküsü, çocukları, eşi, geleceği bir yana kelimenin tam anlamıyla bir stil ikonu aynı zamanda. Peki gelecekte ülkesinin kralı olacak eşini bile zaman zaman geri planda bırakan Kate Middleton ya da evlilik sonrası unvanıyla Cambridge Düşesi Catherine, eskiden nasıldı?

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

8 YIL SABIRLA BEKLEDİ
Kate Middleton’ın hikayesini bilmeyen yok.. Hatta çağımızın “modern külkedileri” içinde adından en çok söz edileni o. Prens William ile üniversite eğitimi gördüğü sırada tanışması, bir ara ayrılmaları, sonra yeniden barışmaları, hatta evlenmek için tam 8 yıl sabırla beklediğinde kendisine takılan “Bekleyen Katie” lakabı. Prens William ve artık Cambridge Düşesi unvanını taşıyan Kate Middleton, 2011 yılında evlendi. Düğünlerini bütün dünya izledi. Orta sınıf bir ailenin kızı olan Middleton, zaten geçmişte de sporla uğraştığı için formunu koruma konusunda tecrübeliydi. Ama resmi olarak kraliyet ailesine girmeden önce bir hazırlık sürecinden geçti.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

ÖNCE ZAYIFLADI
Bu uğurda yaptığı ilk şey de kilo vermek oldu. Zaten ince bir yapısı olan Middleton biraz daha zayıfladı. Evlendikten sonra da giyim tarzı tamamen değişti. Hala zaman zaman bir giydiğini birkaç kez giyse de çok ünlü olmayan tasarımcıların kıyafetleriyle görüntülense de gardrobu konusunda daha dikkatli davranıyor. Seçimlerini daha dikkatli yapıyor.

Bu kadar zamanda üç çocuk annesi olan Middleton, doğumdan sonra hızla kilo vermesiyle de gündem yarattı. Peki Kate Middleton, dünyanın en gözde ve en çapkın bekarlarından biri olan Prens William’ın gönlünü nasıl çeldi. Onu bu günlere nasıl getirdi? Çünkü o dönemde aileyi takip edenler bilir ki Prens William her ne kadar şimdi eşine aşık bir aile babası olsa da bir dönemin hatırı sayılır çapkınlarından biriydi. Aşk defterinde kimlerin adı yoktu ki! Britney Spears bile bir dönem Prens’in flört ettiği genç kadınlardan biriydi. Ancak o dönemde 18 yaşında olan William’ın bu hikayesi babaannesi Kraliçe 2. Elizabeth’in araya girmesiyle çok kısa sürdü.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SANAT TARİHİ EĞİTİMİ GÖRÜYORDU
Annesi Prenses Diana’yı henüz 14 yaşındayken yitiren Prens William, duygusal anlamda bir bocalama geçirdiyse de söz dinledi. Ardından da İskoçya’da kraliyet ailesi üyelerinin ve aristokratların çocuklarının devam ettiği St. Andrews College’a başladı. Sanat tarihi dalında eğitim görüyordu William.Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

O DEFİLEDE PRENS’İN AKLINI BAŞINDAN ALDI
Ama duygusal dünyasındaki karmaşa bitmek bilmiyordu. Hatta bir dönem okulu bırakmayı bile düşündü. Ama okul defilesini izleyince fikrini değiştirdi. Çünkü orada, karşısında hayatının kadını duruyordu: Kate Middleton. Middleton’ın hayatını değiştiren olay ise Prens William ile tanışması oldu. 2001 yılında, St Andrews Üniversitesi’ndeki St Salvator’s Hall’da öğrenciyken Prens William ile tanıştı. Bundan bir yıl sonra ise ikisinin de kaderini değiştiren olay meydana geldi. 2002’de üniversitede düzenlenen hayır amaçlı bir defilede bu transparan elbiseyle podyuma çıktı ve işte o anda William’ı da “kalbinden” vurdu. O elbise çiftin evlendiği 2011 yılında bir müzayedede satışa çıktı ve 65 bin pounda satıldı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

BAŞKASIYLA FLÖRT EDİYORDU
Ardından düzenlenen partide Kate Middletom ile tanıştılar. Aslında bir sorun vardı: Kate o sıralarda Rupert Finch ile flört ediyordu. Prens’in ilgisi hoşuna gitse de başlarda onunla sadece arkadaş olmaya karar verdi. Ama bu kararını uygulayamadı. Çünkü o da Prens William’ın cazibesine dayanamadı ve ona gönlünü kaptırdı. İşte çiftin aşk öyküsü böyle başladı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

KAYAK TATİLİNDE YAKALANDILAR
Kate ile William ilişkilerini çok uzun süre gözlerden uzak tutsa da sonunda yakalandılar. Ve o andan sonra da basın peşlerini hiç bırakmadı. Prens William, 2000’lerin başında üniversitede tanıştığı Kate Middleton ile romantik bir ilişki yaşamaya başladığında bu durumu bir yıla yakın bir süre gözlerden uzak bir şekilde sürdürdü. Aslında bu onun gibi biri için büyük bir başarıydı. Ama sonra Middleton ile birlikte gittiği İsviçre tatilinde genç aşıklar yan yana görüntülendi. Göz önünde olmaya doğduğundan beri alışık olan William için pek bir şey değişmese de Kate Middleton için özel hayat diye bir şey kalmadı.

Kate ile William’ın, 2005’te Kloster, İsviçre’de yaptıkları kayak tatili sırasında çekilen o fotoğrafları, özellikle de Middleton ailesi için 2011’deki düğüne kadar süren bir tür kabusun da başlangıcı oldu. Özellikle de magazin basını, “mavi kanlı” olmayan Kate Middleton’ı kelimenin tam anlamıyla “didik didik” etti uzun bir süre. Sokakta yürüyemez hale geldiği zamanlar oldu. Gece gezmelerinde “ters açılardan” çekilen fotoğrafları sayfa sayfa yayınlandı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

TELEFON MESAJLARI BİLE ELE GEÇİRİLDİ
William ile Kate’in ilk birlikte çekilen fotoğraflarında bazı tabloid gazetelerin kullandığı “Sonunda… Wills bir kız buldu” ifadesi bile basının Middleton’a ilk dönemdeki yaklaşımını gözler önüne seriyordu. Elbette bunun gerisi de geldi. Daha sonra kapanan News of the World gazetesi tarafından cep telefonu tam 155 kez siber saldırıya uğradı. Hem kendisinin hem de kardeşi Pippa’nınbu ilişki sayesinde sınıf atlamaya çalıştığı ileri sürüldü.

Magazin basını sadece Kate Middleton ile değil ailesiyle de ilgilenmeye başladı süreç içinde. Ailenin sorunlu üyeleri arandı ve elbette birkaç kişi de bulundu. Bunlardan biri de Middleton’ın dayısı Gary Goldsmith oldu. Varlıklı bir iş insanı olan Goldsmith’in adı karısına şiddet uygulamak ve uyuşturucu satmak da dahil birçok olumsuz haberle gündeme geldi. Her ne kadar basın evlendikten sonra Middleton’a daha ılımlı davransa da dayısı hala zaman zaman bu tür olumsuz haberlerle gazete sayfalarında yer alıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

‘BİR PRENSLE EVLENMESİ İÇİN’
Kate Middleton ile Prens William’ın ilişkisi ilk ortaya çıktığı dönemde annesi Carole’ın kızını “bir prensle evlenmesi için” yönlendirdiği iddiaları da basında yer aldı. Hatta Middleton’ın okuduğu üniversiteyi değiştirip William’ın eğitim gördüğü St Andrews Üniversitesi’ne gitmesi de bu planın bir parçası olarak yorumlandı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

SENELERCE EVLİLİK TEKLİFİ GELMEDİ
Kate Middleton’ın Prens ile ilişkisi ilerlemesine rağmen bir türlü evlilik teklifi almaması nedeniyle basın ona Waity Katie (Bekleyen Kate) adını taktı. Hatta Middleton bir dönem gazete haberlerinde bu isimle anıldı sürekli. Bazı yazarlar ve yorumcular Kate’in hala neden evlenme teklifi almadığını masaya yatıran ve inceleyen yazılar kaleme aldı. 2010 yılında, nişanlarının ilan edilmesinden kısa bir süre önce bir Magazin gazetesi “Kate partilere katılmayı bıraktı, eğitimini tamamladı, neden hala evlenme teklifi almıyor?” diye merak edip bu konuyu ele alan bir makale bile yazdı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

ANNESİNİN YÜZÜĞÜYLE EVLENME TEKLİF ETTİ
O dönemde William’ın adı birçok kadınla anıldı. Basın onun kısa süreli aşklarının fotoğraflarını yayınladı. William’ın Middleton’dan ayrılmasının bir nedeninin de Kraliçe olduğu iddialar arasında. Başlangıçta Middleton halktan bir aileden geldiği, soylu olmadığı için Kate Middleton’a sıcak bakmadı. Ama sonradan fikrini değiştirdi. William ile Kate’in ilişkisi 2009 yılında bitme noktasına geldi. Ancak işte o dönemde Prens William, ona evlenme teklif etti. Hem de annesi Prenses Diana’nın o ünlü yüzüğünü vererek. Çift, 20 Ekim 2010’da Kenya’da nişanlandı. Nişan, 16 Kasım’da resmi olarak duyuruldu.

Nişan duyurulduktan sonra basının tavrında da belirgin bir değişiklik oldu. Bir dönem objektif ve kameralarla peşine düşüp nefes aldırmadıkları, ailesiyle ve kendisiyle ilgili “didiklenmedik” nokta bırakmadıkları Middleton hakkında “Kate ve William, kraliyet ailesine yeni ve taze bir soluk getirecek” tarzı yorumlar içeren makaleler basında boy göstermeye başladı.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi

EVLİLİKTE 10 YIL BİTİYOR
Sonra da çift, Nisan 2011’de milyonlarca kişinin merakla izlediği bir törenle evlendi. Aradan geçen zaman içinde üç çocukları oldu. Bugün 8 yaşındaki George, 6 yaşındaki Charlotte ve 4 yaşındaki Louis ile mutlu bir evlilikleri var. Kate Middleton ile Prens William 29 Nisan 2022’de de evliliklerinde 10 yılı geride bırakıp yeni bir döneme başlıyor.

Kate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresiKate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresiKate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresiKate ile William ilk kez: Kral ve kraliçe portresi 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.