İstanbul ‘uçuş’ modunda! 200 bin kişi katıldı…

Güncelleme Tarihi: Ağustos 14, 2022 16:23

Üç yıl aradan sonra İstanbul’a geri dönen havacılık tarihinin en eğlenceli etkinliği Red Bull Uçuş Günü, İstanbul’u uçuş moduna aldı. Caddebostan Sahili’nde 200 bini aşkın kişinin takip ettiği Red Bull Uçuş Günü’nde uçuş araçlarını hazırlayan 30 takım yarıştı. Birbirinden fantastik uçuş araçlarıyla uçma hayalini gerçekleştiren takımlar, ilginç kostüm ve gösterileriyle Red Bull Uçuş Günü jürisini etkilemeye çalıştı. Organizasyonda sadece uçuş mesafesi değil, yaratıcılık ve uçuş öncesinde gerçekleştirilen performanslar da değerlendirildi.  

Jüri koltuğunda ünlüler yer aldı

2019’un ardından bir kez daha Caddebostan Sahili’nde gerçekleştirilen Red Bull Uçuş Günü’nün jüri koltuğunda birbirinden ünlü isimler yer aldı. 30 takımın yarıştığı organizasyonun jüri koltuğunda Müge Boz, Caner Erdeniz, Ogeday Girişken, Aslı Bekiroğlu, Mervan Tepelioğlu, Yağmur Sarıoğlu, Kerem Gök, Muhammed Yılmaz, Doğan Kabak, Kerem Alan ve Kamufle oturdu. Red Bull sporcuları Toprak Razgatlıoğlu, Can Öncü, Deniz Öncü, Bora Altıntaş, Berke Dikişçoğlu, Hazal Nehir, Kübra Dağlı ve Ali Türkkan ile Onaranlar Kulübü kurucularından Doğukan Güngör ve Ufuk Emin Alengin de Red Bull Uçuş Günü’ne jüri olarak katıldı.

Dario Costa’dan nefes kesen gösteri

Red Bull Uçuş Günü’nün özel bir konuğu da vardı. Dünyanın en önemli akrobasi pilotlarından biri olarak kabul edilen Red Bull sporcusu Dario Costa, Caddebostan Sahili’ndeki organizasyonda gösteri uçuşu gerçekleştirdi. Uçağıyla havada akrobatik hareketlere imza atan Dario Costa, izleyenlere nefes kesen bir gösteri sundu.Red Bull Uçuş Günü’yle ilgili tüm detaylara www.redbullucusgunu.com adresinden ulaşılabiliyor.

İstanbul uçuş modunda 200 bin kişi katıldı...
İstanbul uçuş modunda 200 bin kişi katıldı...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir