Festival Edip Akbayram konseriyle son buldu

Pandemiden dolayı yapılamayan Yeşilüzümlü Dastar ve Kuzugöbeği Festivali, 2 yıl aradan sonra görkemli bir şekilde Fethiye Belediyesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin destekleriyle yapıldı. Festivalde sokak ve meydan boyunca kurulan stantlar, davul zurna ve delbek dinletileri, tiyatro grubu gösterileri, yöresel yemek yarışmaları, çocuklara yönelik etkinlikler, resim sergileri, konserler, paneller, halk oyunları gösterileri vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü. 

Festival Edip Akbayram konseriyle son buldu
Muhteşem dastar defilesi
Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok ve kadın belediye çalışanlarından oluşan dastar defilesi büyük ilgi gördü. Likya Kadın Kooperatifi Başkanı Çiğdem Karaca tarafından organize edilen ‘Likya Kadını Işık Saçıyor’ defilesi Yeşilüzümlü meydanında sahnelendi. Yöresel dastar kıyafetlerini giyen belediye çalışanları, büyük alkış aldı. 
Festival Edip Akbayram konseriyle son buldu

Festivalde, Edip Akbayram alkışlar eşliğinde sahneye çıktı. Akbayram birbirinden güzel şarkılarını konser alanını dolduran binler için okudu. Konsere katılanlara unutulmaz bir gece yaşatan Akbayram’a çiçeği Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca takdim etti.
Festival Edip Akbayram konseriyle son buldu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.