Erdoğan’dan talimat: Kılıçdaroğlu’nun ‘seçmen’ iddiasını araştırın

Güncelleme Tarihi: Ağustos 10, 2022 07:00

AK Parti kurmaylarının, Kemal Kılıçdaroğlu’nun iddialarının hukuki boyutuyla ilgili araştırma yaparak Erdoğan’a sunacağı öğrenildi.

BU KONULARI İYİ ANLATIN

Edinilen bilgilere Erdoğan toplantıda seçim tarihine kadar dört konunun vatandaşa anlatılması gerektiğini söyledi: “20 yıldır ülkemize kazandırdığımız asırlık eser ve hizmetleri anlatın. Enflasyon başta olmak üzere mevcut sıkıntıları çözecek programa, gerekli tecrübeye sahip siyasi kadrolara biz sahibiz. Küresel siyasi, ekonomik ve askeri krizlerin etkisini arttırdığı bir dönemde bunun üstesinden biz geliriz. Ülkemiz, kendimiz ve evlatlarımız için hayal ettiğimiz hedeflere sadece biz ulaşabiliriz. Şayet bunu başarırsak 2023’te sandıktan birinci çıkmamamız için bir sebep göremiyorum.

ÇALIŞMALARA BAŞLAYIN

“Bundan sonra daha çok arazide olacağız. Daha çok çalışacağız. Artık seçim sathı mailine girmiş olduk. Milletvekili adayları üzerinde çalışma yapın. Alternatif isimler oluşturun.”

ENERJİ KRİZİ YAŞANMAYACAK

Toplantıda, Şanlıurfa’daki elektrik kesintisi de gündeme geldi. Erdoğan konunun ayrıntılarını öğrenmek için Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez’i toplantıya çağırıp, “Bunun mahiyetini araştırın. Yapılması gerekenleri yapın” talimatını verdi. Dönmez de Türkiye’nin Avrupa’daki gibi bir enerji krizi yaşamayacağını, çalışmaların sürdüğünü anlattı.

TÜM BAKANLAR KATILACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, bundan sonra yapılacak MKYK toplantılarına bütün bakanların katılması konusunda talimat verdiği öğrenildi.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.