Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandı!

Güncelleme Tarihi: Ağustos 12, 2022 15:49

Tam 45 metrelik ve 20 milyon sterlinlik bir yat, dün İspanya’nın İspanya’nın Formentera adası yakınlarında alev aldı.

Gemi, 62 yaşındaki İtalyan iş insanı Paolo Scudieri’ye aitti.

Babası tarafından kurulan bir otomobil parçası üretim şirketinin sahibi olan Paolo Scudieri, Nopolili ve dört çocuk babası, tanınmış bir iş insanı.

İtalyan iş insanının 20 milyon sterlinlik süperyatı, İspanyol adası açıklarında, yaşananları şaşkınlıkla izleyen turistlerin önünde alevler içinde kaldı.

Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandıScudieri, yatı 2019’da sipariş etmişti, ancak geçen ay teslim alabildi.

Yatta beş yatak odası, bir yüzme havuzu ve bir spor salonu vardı ama şimdi hepsi tamamen yanıp yok olmuş durumda.

Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandıFotoğraf: Twitter / @niporwifi

Paolo Scudieri’nin şirketinin değeri 400 milyon sterlinden fazla olarak tahmin ediliyor. Yanan yat ise 20 milyon sterlin.

Aria SF adındaki yat yanmaya başladığı sırada gemide bulunan dokuz yolcu ve yedi mürettebat, iki İspanyol sahil güvenlik gemisi tarafından yara almadan kurtarıldı. Scudieri’nin kurtarılanlardan biri olup olmadığı belli değil.

Yatın yandığı anları takip eden ve sosyal medya hesaplarında paylaşan İspanyol sahil güvenlik görevlileri sayesinde olay duyuldu ve yaşananlar tüm sosyal medya platformlarından tekrar tekrar, sayısız insan tarafından paylaşıldı.

Daha bir ay önce teslim almıştı… 20 milyonluk yatı herkes izlerken cayır cayır yandıYangın çıktığı yatın sahibi Napoli doğumlu sanayici Scudieri, babası Achille tarafından 1956’da kurulan otomobil iç bileşenleri üreticisi Gruppo Addler’in başkanıdır.

Scudieri, Monako Prensliği’nin turizm elçisi ve Banco di Napoli’nin de yönetim kurulunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.