Abdülkerim Bardakçı bilmecesi! Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray derken Konyaspor hocası İlhan Palut’tan açıklama

Konyaspor Teknik Direktörü İlhan Palut, Abdülkerim Bardakçı’nın transferiyle ilgili, “Görüyorsunuz kendisi antrenmanda zaten. Birebir sohbetlerimde Abdülkerim’in böyle bir panik, bir telaş içerisinde olmadığını görüyorum. Tabii ki yöneticilerimizin sürdürdüğü bir süreç. Biz de nasıl sonuçlanacağını bekliyoruz” dedi.

Süper Lig ekiplerinden Konyaspor, yeni sezon öncesinde hazırlıklarını sabah saatlerinde yaptığı antrenmanla sürdürdü. İsmi büyük takımlarla anılan ve Fenerbahçe ile transferinde pürüz çıktığı öne sürülen Abdülkerim Bardakçı da çalışmada yer aldı.

Teknik direktör İlhan Palut, Abdülkerim transferinin gerçekleşmemesi halinde, yeşil-beyazlı takımda konsantre olup, olamayacağıyla ilgili gelen bir soru üzerine, “Ben, o bahsettiğiniz kırılmanın; gidemedim, burada konsantre olamam, yapamam durumunun olacağını düşünmüyorum” diye konuştu.

Kulüp olarak 27 yaşındaki savunmacının transfer olması halinde alternatifler konusunda kendilerini hazırladıklarını ifade eden Palut, “Görüyorsunuz kendisi antrenmanda zaten. Birebir sohbetlerimde Abdülkerim’in bir panik, telaş içerisinde olmadığını görüyorum. Tabii ki yöneticilerimizin sürdürdüğü bir süreç. Biz de nasıl sonuçlanacağını bekliyoruz. Kendi takımımız adına da bunun alternatiflerini, çözümlerini Abdülkerim’in gidebileceği durumlarda kendimizi buna göre hazırlıyoruz. Ama gitmezse ben, o bahsettiğiniz kırılmanın; gidemedim, burada konsantre olamam, yapamam durumunun olacağını düşünmüyorum. Zaten Abdülkerim ile burada sürekli sohbet halindeyiz. İnşallah hem kulübümüz için hem onun için en hayırlısı olur” ifadelerini kullandı.

Konyaspor’un başarılı stoperi Abdülkerim Bardakçı’nın Fenerbahçe’ye transferi konusunda pürüz çıktığı öne sürüldü.

“KARARI ABDÜLKERİM VERECEK”

DHA’nın haberine göre; Konyaspor Kulübü yetkilileri, “Kulüpler transfer konusunda prensipte anlaşma sağladı ancak Abdülkerim ile Fenerbahçe arasında pürüz çıktığını biliyoruz. Kararı Abdülkerim verecek. Oyuncumuz bizimle antrenmana çıkmaya devam ediyor” dedi.

Konyaspor kulübü yetkilileri yaptığı açıklamada, “Kulüpler transfer konusunda prensipte anlaşma sağladı. Ancak Abdülkerim ile Fenerbahçe arasında pürüz çıktığını biliyoruz. Kararı Abdülkerim verecek. Oyuncumuz bizimle antrenmana çıkmaya devam ediyor” diye konuştu.

Geçtiğimiz sezon gösterdiği performansla büyük takımların transfer listesine adını yazdıran Abdülkerim Bardakçı için kulübü Konyaspor, Fenerbahçe ile prensip anlaşmasına varmıştı. Fenerbahçe’nin Abdülkerim Bardakçı ile yaptığı görüşmede fiyat konusunda pürüz çıktığı iddia edildi.

BEŞİKTAŞ’IN TEKLİFİ KABUL EDİLDİ İDDİASI

A Spor’un iddiasına göre; Konyaspor, Beşiktaş’ın Abdülkerim Bardakçı için yaptığı 2.8 milyon euro bonservis + 500 bin euro bonus teklifini kabul etti. Oyuncu ile temaslar sürüyor.

GALATASARAY BEKLEMEDE

Oyuncu ile ilgilenen bir başka kulüp de Galatasaray. Sarı kırmızılılar da Beşiktaş ve Fenerbahçe’ye yakın teklifle Konyaspor’un kapısını çaldı.

FENERBAHÇE EL SIKIŞMIŞTI AMA…

Hürriyet Gazetesi Fenerbahçe Muhabiri Süleyman Arat’ın haberine göre ise; Konyaspor’un Abdülkerim Bardakçı transferi için 3.3 milyon Euro’ya Fenerbahçe ile anlaştığı ve iki başkan el sıkıştığı öğrenilirken Fenerbahçe-Abdülkerim anlaşması bozuldu şeklinde çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığı Fenerbahçe vazgeçmezse Konyaspor’un verilen sözün arkasında olduğu ifade edildi.

Ancak oyuncuyla maddi konularda uzlaşma sağlanamadığı yönündeki iddialar üzerine transferde bir sonraki aşamaya geçilememişti.

Abdülkerim Bardakçı transferinin birkaç gün içerisinde kesinleşmesi bekleniyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.